O nas

PG IMKIUS Sp. z o.o., powstał w styczniu 2005r. Podstawowym profilem działalności spółki jest projektowanie, produkcja, sprzedaż i montaż przemysłowych urządzeń chłodniczych. Dodatkowo wykonujemy projekty techniczne oraz świadczymy usługi serwisowe i remontowe. Naszą specjalnością są układy klimatyzacji przeznaczone do warunków ciężkich, jednak wykonujemy również projekty specjalne.
Kluczowymi odbiorcami naszych produktów, są kopalnie węgla i miedzi.

Dostarczona przez nas na rynek krajowy i zagraniczny moc chłodnicza to ponad 35MW, w postaci agregatów chłodniczych o mocy powyżej 300kW i ponad 45MW, w postaci wymienników ciepła o mocach powyżej 250kW, co potwierdza pozycję firmy jako lidera produkcji lokalnych urządzeń tego typu.

Każdy proces w naszej spółce podlega nie tylko stałej kontroli, ale także ciągłemu doskonaleniu. Potwierdza to wdrożony i stosowany od 2008r. Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania w zakresie trzech norm:
• PN-EN ISO 9001:2015 ( system zarządzania jakością),
• PN-EN ISO 14001:2015 (system zarządzania środowiskowego),
• PN-N-ISO 18001 (system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy).
Ponadto, posiadamy Certyfikat Zapewnienia Jakości PN-EN ISO/IEC 80079-34, dotyczący urządzeń i systemów ochronnych przeznaczonych do stosowania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Zapewniamy tym samym najwyższą jakość oferowanych produktów, potwierdzoną przez jednostkę notyfikowaną.


TO JEDNAK NIE WSZYSTKO …

Istotny jest fakt, że nasza firma nieustannie się rozwija obecnie świadczymy usługi w zakresie analizy, doradztwa technicznego, projektowania, wykonywania pod "klucz" instalacji i podzespołów mechanicznych, elektrycznych, wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych.
Produkcja sukcesywnie się rozszerza, dzięki czemu zyskujemy nowych klientów, wykonujemy konstrukcje stalowe, obróbkę metali i tworzyw oraz formy, a także elementy form do wtryskarek i rotomouldingu, co więcej produkujemy urządzenia dedykowane dla branży motoryzacyjnej.
Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, to m.in. zasługa naszych inżynierów, którzy specjalizują się w dziedzinie elektroniki i automatyki. Do kompetencji działu elektronicznego należy :

• Oprogramowanie i systemy informatyczne dla przemysłu,
• Systemy sterowania i nadzoru nad procesami produkcji,
• Transmisja danych w przestrzeniach zagrożonych wybuchem,
• Montaż aparatury kontrolno-pomiarowej (przepływomierze, czujniki),
• Projektowanie układów elektronicznych wraz z montażem.

Jesteśmy również twórcami systemu modułów zarządzających elektroniką ,,iHome”inteligentnego domu (światła, bramy, kina domowe). Kontrola temperatury, wilgotności, sterowanie rekuperacją.
Stworzyliśmy aplikację, dzięki której dajemy możliwość zdalnego zarządzania w/w modułami. Nasz produkt daje szansę kontroli procesów zachodzących w domu bez fizycznej obecności.
Państwa potrzeby są dla nas bardzo ważne, w związku z tym staramy się je zaspokajać w różnych dziedzinach, poprzez świadczenie bardzo wysokiej jakości usług, jaką zapewnia nasza wykwalifikowana kadra zarówno techniczna, jak i ekonomiczna.

Cieszymy się zaufaniem największych zakładów przemysłowych w kraju i za granicą. Wyprodukowane produkty z powodzeniem funkcjonują w takich krajach, jak : Słowacja, Wietnam, czy Indie.
Gwarantujemy, że nasi specjaliści zaprojektują dla Państwa urządzenia zapewniające najbardziej optymalne i innowacyjne rozwiązania, stosując się do podanych wytycznych i norm prawnych.
Serdecznie zapraszamy do współpracy i przekonania się, o tym że jak nikt inny...
DBAMY O DOBRY KLIMAT!