Montaż klimatyzacji

 

Klimatyzator jest prostym sposobem na poprawienie komfortu życia podczas upałów. Nie tylko ochładza powietrze, ale także usuwa z niego nadmiar wilgoci.

Klimatyzacja pozwala stworzyć warunki, w których człowiek czuje się najlepiej. Odpowiednia temperatura i wilgotność a przy tym czyste, zdrowe i świeże powietrze poprawiają samopoczucie i kondycję. Klimatyzacja pozwala osiągnąć to bez przeciągów i hałasu. Klimatyzacja doceniania jest przede wszystkim przez mieszkańców dużych i zanieczyszczonych miast.

Jak klimatyzacja wpływa na nasze zdrowie?

Z badań, jakie prowadzono przez wiele lat, wynika, że latem najlepiej czujemy się wtedy, gdy temperatura powietrza wynosi 23-26°C, a jego wilgotność 40-60%. Gdy temperatura rośnie, zaczynamy się pocić, gdyż w ten sposób nasz organizm oddaje nadmiar ciepła. Gdy wilgotność spada, nasze samopoczucie od razu się poprawia, mimo że nadal jest gorąco.

Dlatego też klimatyzacja nie jest luksusem, tylko realną potrzebą. Nagrzanie organizmu powoduje odpływ krwi do skóry w celu skuteczniejszego oddawania ciepła do otoczenia. W ten sposób inne organy pozbawione dostatecznego ukrwienia spowalniają swoje działanie, przez co pojawia się znużenie i senność. To coraz częstsza sytuacja ze względu na systematyczne wzrastanie temperatur w naszej strefie klimatycznej. Dzięki klimatyzacji można zatem efektywniej pracować, uczyć się czy odpoczywać.

Nasze instalacje oparte są na urządzeniach odpowiednio dobranych do potrzeb użytkownika. Mogą to być pojedyncze klimatyzatory typu split stosowane dla jednego pomieszczenia jak również systemy Multi-Split dla większej ilości pomieszczeń.